İsmaiLHoca
Vefkler

Vefk İlmi Nedir?

Vefk İlmi Nedir?

Vefk İlmi Nedir? (الوفق); harf, rakam, kelime, esmâ-i hüsnâ, âyet ve sûrelerin belli bir düzene göre kareler içine yazılarak bunda bâtınî manalar arayan bir tılsım türüdür. Vefk, ebced harfleri olarak bilinen, harflerin sayı değerlerinden yola çıkarak, değişik ve çoğu anlaşılmaz şekiller yapılarak duaların rakamlara, geometrik çizim ve biçimlere dökülmesidir. Sözlükte “uyum, uygun, münasip” anlamındaki vefk; harflerin tek olarak veya terkip halinde özelliklerini (havâs) konu edinen Hurûfiliğin bir kolu olup harflerle rakamların sihrî anlamlar taşıdığı düşüncesine dayanır.

Pin

Vefkin sağdan sola, yukarıdan aşağıya veya bir köşeden diğer köşeye olan evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu adı almıştır (Eğer harflerden ya da kelimelerde oluşmuş bir vefk ise kelimelerin ya da harflerin ebced hesabıyla toplamlarının birbirine eşit olması gerekir) dini terminolojide ise vefk, tesirli dua demektir.Vefk bir dörtgen içinde birbirlerini dik olarak kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli zaman ve şartlarda, belli kurallar ile sayılar, sayıların değerlerinde harfler, kelimeler ya da sayıların, harflerin ve kelimelerin beraber yazılmasıyla meydana getirilen şekildir.

Vefk ilmi, Arapça kökenli bir kelime olup, “grafik” ya da “şekil” anlamlarına gelmektedir. Metafiziksel bir yazı sanatı olarak da bilinmektedir. Vefk, üzerinde yazılar ve semboller bulunan, belli dualar okunduktan sonra belli amaçlar için kullanılan bir sistemdir.

Vefk ilmi ne işe yarar?Nasıl yapılır?
Vefk ilmi, insanların belli amaçlarını gerçekleştirmelerinde yardımcı olur. Örneğin vefk kullanarak sevdiğiniz kişiyi kendinize aşık edebilirsiniz ya da para, iş, sağlık gibi konularda destek alabilirsiniz.Vefkler, özel olarak hazırlanmış kağıtlara yazılır. Bu kağıtlar, belli dualar okunarak ve özel bir şekilde hazırlandıktan sonra kullanılır. Vefk ilmi, metafiziksel bir tekniktir ve doğru uygulanmadığı takdirde kişiye olumsuz etkileri olabilir.

Her ne kadar vefk ilmi, bazı kişiler tarafından mucizevi sonuçlar verdiği düşünülse de, bilimsel olarak bir kanıtı bulunmamaktadır. Bu nedenle vefk ilmi kullanmadan önce iyi araştırılması ve danışmanlık alınması tavsiye edilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Aşk Vefki Etkileri Nelerdir?

Vefk İle Sevgilileri Bir Birine Bağlamak

Vefk ilmi, Arapça kökenli bir kelime olan, “yazı” anlamına gelen “vafaka” fiilinden türetilmiştir. Bu ilim, üzerine yazılarak belli süreçlerden geçirilerek, belirli duaların okunması sonucunda oluşan bir tılsım olarak adlandırılabilir. Bu tılsım, okuyan kişiye farklı konularda yardımcı olmak amaçlı hazırlanır. En çok bilinen amaçları ise büyü bozma, aşık etme, düşmanlık ve kötü niyetlerden koruma gibi konularda kullanılmaktadır.

Vefk ilmi, sevgililer arasındaki bağı güçlendirmek ve birbirine bağlamak için de kullanılabilir. Bu tılsım, bilimsel olarak kanıtlanmasa da inancı olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Sevgililer şu an farklı şehirlerde yaşıyorlar ve birbirlerine zaman ayıramıyorlar ya da küçük tartışmaların sonucunda ayrılmak üzere olan çiftler için vefk ilmi uygulanabilir. Vefk ilmi uygulayan kişi, tılsımın hazırlanması sırasında belirli dualar okuyarak ve ritüeller gerçekleştirerek çiftlerin arasındaki bağın güçlenmesine yardım eder.

Vefk İle Sevgilileri Bir Birine Bağlamak İçin Yapılması Gerekenler
  • İyi bir hoca tarafından vefk ilminin hazırlanması sağlanmalıdır.
  • Hazırlanan vefk, sevgililerin birbirine yakın olacakları bir yere saklanmalıdır.
  • Her gün aynı saatlerde belirli dualar okunmalıdır.
  • Her gün belirli bir saatte sevgililerin birbirlerine yoğunlaşarak, başka hiçbir şey düşünmeden yüzlerini doğuya çevirerek dua etmeleri tavsiye edilir.

Bu amaçla kullanılan vefklerin olumlu yanları olduğu gibi, olumsuz tarafları da olabilmektedir. Bu nedenle dikkatli ve güvenilir bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Ayrıca, sadece vefk ilmi yapmak yeterli olmayıp, çiftlerin arasındaki güveni, saygı ve anlayışı güçlendirmek için duygu ve düşüncelerini belirtmeleri, görüşmeleri ve anlaşmaları da önemlidir. Vefk ilmi sadece destekleyici bir araç olabilir.

Vefk İle Aşık Etme Duası

Vefk, birçok kültürde kullanılan bir ilimdir. Bu ilim, duaların ve harflerin belirli bir düzende yazılması sayesinde, kişinin problemlerinin çözülmesi veya isteklerinin yerine gelmesi amacıyla kullanılır. Vefk ilmi, birçok kişi tarafından aşk problemlerine çözüm sunmak amacıyla da kullanılır. Bu noktada, Vefk İle Aşık Etme Duası devreye girer ve aşk hayatında sorun yaşayan kişiler için umut ışığı olur.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Bioenerji İle Aşık Etme

Vefk ilmi, aşk konusunda da oldukça etkilidir. Kişi, sevdiği insana vefk yazarak onun kalbindeki sevgi ateşini yakabilir. İçinde bulunduğunuz sorunlu durum, kalbinizdeki sevgi ateşinden kaynaklanabilir ve işte vefk ilmi, burada devreye giriyor. Vefk yaptırmak, kişinin sevgiliyi kendine bağlamasına yardımcı olur.

Bu malzemelerin hepsi hazırlandıktan sonra, kırmızı mumu yakabilirsiniz. Daha sonra, kendinize ve sevgilinize ait fotoğrafları yan yana yerleştirin ve önünüze vefk yazısını koyun. Vefk yazısının üzerine el açarak sevgi dualarınızı yapın.

Bu duayı, bir hafta boyunca her gün devam ettirin. Bir haftanın sonunda, sevgilinizin üzerinde hissettiği değişiklikler sizi şaşırtabilir. Bu sayede, Vefk İle Aşık Etme Duası ile sevgilileri birbirine bağlamak mümkün olacaktır.

VEFK NASIL ETKİ EDER ?

Belirli bir amacı elde etmek için yapılan vefk, kurallarına uygun yazıldıktan sonra, derecelerinin hizmetlilerinin isimleri bulunur. Bu hizmetliler dua ve yemin vasıtasıyla istenen işlerde Allah’ın(CC) izniyle görevlendirilir, böylece etkili olur.

Pin

VEFKLER KAÇ ÇEŞİTTİR ?

Verfkler her sırasında bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isimlendirilir. Örneğin bir sırasında 3 kare varsa üçlü, 4 kare varsa dörtlü  vs 10 kare varsa onlu vefk, bulunduğu gruba göre, toprak, hava, ateş ve su vefki, bağlı bulunduğu gezegene göre, güneş vefki, ay vefki olarak isimlendirilir. Vefklerin bunlardan başka daha bir çok çeşidi de bulunur. VEFKLERDE KULLANILAN SAYILAR VE KELİMELER HANGİ DİLE AİTTİR? İslami inanca göre bizim yaptığımız Vefklerde kullanılan harfler ve sayılar Arapçadır.

VEFK NASIL YAPILIR ?

Arap alfabesindeki harflerin Ebced hesabında sayısal karşılıkları vardır, vefki yapılacak kelimenin veya cümlenin harflerinin sayısal değerleri Ebced hesabı tablosundan bulunur, toplanır ve elde edilen sayısal değerin vefki yapılır. Harfler ya da kelimelerle vefk yapılacaksa harflerin ya da kelimelerin sayısal toplamlarına da dikkat edilir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Canbar Aşk Vefki

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.