İsmaiLHoca
Evlilik Duaları

21 Günde Evlenme Duası

21 Günde Evlenme Duası

21 Günde Evlenme Duası, evlenmek için kişiler kendilerine hayırlı bir eş ararlar. Allah’ın izniyle evlenmek isteyenler ve bir türlü aradığı kısmeti bulamayan insanlar 21 günde evlenme duası okuyarak kendileri için iyi olacak hayırlı bir eş bulurlar. Ayrıca bu dua sadece 21 günde evlenme duası olarak değil de 40 günde evlenme duası, 52 günde evlenme duası olarak da farklı türleri bulunmaktadır. Farklı dua çeşitleri bulunduğu gibi 21 Günde Evlenme Duası olarak da adlandırılıyor.

Bu dualar kişiler tarafından okunurken bilinmesi gereken en önemli husus edilen duanın Allah’tan istenmesi ve Allah’ın izniyle olacağının bilinmesidir. Evlilik hem günümüzde hem de geçmişte hem de dinimiz açısından önemli bir yerdir. Kimse kötü bir evlilik yapmak veya kötü bir evliliği sürdürmek istemez. Kötü bir evlilik yapmak yerine hiç evlenmemek daha çok tercih edilir. Evlenme duasını kendini yalnız hisseden bir an önce hayırlı bir kısmet bulup evlenme düşüncesi içerisinde olan kişiler bu duayı edebilirler. Bu dua sonrasında Salih bir niyet de Allah’tan istenmesi ile doğru duanın edilmesi ile bekar olan kişiler için okunur ve evlenmeleri için fırsat çıkar. Bu duayı ederken evlenip hayırlı bir yuva kurmayı Allah’tan istemeyi unutmamalılar.

Evlenme Duası Nedir?

Evlenme Duası Nedir? Sorusu pek çok kişinin aklında yer almaktadır. Öncelikle akla ilk gelen durum ise hayırlı bir kısmet bulup mutlu bir yuvaya erişmektir. Özellikle dinimizce de önemli olan konulardan biri olan evlilik kutusunda hayırlı bir nasip ve kısmet bulurlar. Dua edilirken dikkat edilmesi gereken bazı küçük detaylar bulunmaktadır. Öncelikle kişi bu duayı içten ve yürekten istemeli bu dua edilirken kişinin niyeti temiz olmalıdır. Ayrıca dua edilirken abdestli olmanız, dua ettiniz yerin temiz olması da önemli hususlar arasındadır.

Duanın makbul olduğu ve daha çok kabul olduğu saatlerde dua etmekte de fayda vardır. Özellikle dinimiz için hayırlı vakit olarak kabul edilen vakitlerde dua etmek daha hayırlı sonuçlar alınmasına vesile kılacaktır. Evlenme Duası Nedir? Sorusunun farklı farklı yanıtları bulunurken bu sorunun en güzel yanıtı ise evlenmek isteyip hayırlı bir eş bulamayan kişilerin hayırlı bir eş bulabilmek için yapmış oldukları dualar olarak belirtilebilir. Dualar yapılırken duaların daha çok kabul edildiği vakitlerin tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Ayrıca böyle duaların kabul oldu pek çok alim tarafından da belirtilmiştir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar
21 Günde Evlenme DuasıPin
21 Günde Evlenme Duası

Evlenme Duasının Faydaları

Evlenme Duasının Faydaları arasında en önemlisi de kişinin Allah’ın huzuruna çıkıp evlenme noktasında sık sık dua etmesidir. Bu dualar edilirken kötü niyetlerden kötü davranışlardan da uzak durulmalı. Ayrıca evlenme duası yapılırken ve sonrasında da kişi ahlak bütünlüğünü ve temizliğini korumalı. Bu sayede kişiler Allah’a olan ibadetlerini ve sorumluluklarını yerine getirirken istedikleri hayırlı eşe de kavuşma fırsatını elde ederler. Ayrıca dua etmek bizi iyi bir Müslüman olma yolunda farklı adımlara erişmemize fırsat sunacaktır.

Dua etmek dinimizde iyi bir ahlak ve güzel bir edep göstergesidir. Kişiler evlilik için veya farklı amaçları için daha mutlu huzurlu bir hayat için edecekleri duada hem ruh sağlıklarını korumuş olacaklar hem de duanın kabul olması hayırlı ise gönüllerinde ki dualarına kavuşmuş olacaklardır. Evlenme Duasının Faydaları noktasında pek çok farklı dualarda mevcut hayatımızın pek çok noktasında kendimiz için, sağlıklı bir hayat sürmek, çevremizdeki insanların sağlıkları, kazadan beladan korunmak, Allah’ın sevgisini kazanmak, güzel bir işimizin olması için de dualar edilir.

Bütün bu dualar hem kişinin kendisi hem de insanlar için güzel dualardır. Evlilik için yapılan dualar ise kişinin problemsiz hayırlı bir eş seçmesine eşinin en iyi şekilde karşısına çıkması için edilen duadır. Kişiler bu etmiş oldukları dualar sonrasında mutlu huzurlu sakin yuvalara sahip olabilirler. Evlenme dualarının faydaları, bu dualar sayesinde karşılarına kendileri için en hayırlı adaylar çıkar. Öncelikle bu duaların edilmesindeki en önemli nokta ve fayda evleneceğimiz kişilerin hayırlı kişiler olmasıdır.

Evlenme Duası Nasıl Edilir?

Evlenme Duası Nasıl Edilir? Sorusu insanlar tarafından sürekli olarak araştırılmaya devam etmektedir. Evlenmek için niyet edenler kendileri için hayırlı kısmet bulamayanlar genellikle evlilik için dua ederler. Bu dualarda kişinin Salih niyetli olması abdesti olması ve dua edeceği doğru zamanı seçmesi kendisi için faydalı olacaktır. Ayrıca dua etmenin en belirgin ve en iyi zamanı kişinin kendisini iyi huzurlu hissettiği zamanlardır. Evlenme Duası Nasıl Edilir? Diye   araştırma yaparken bununla ilgili farklı yöntemler de bulunmaktadır. Kişiler dua ve dua etme şekillerini doğru olarak belirlemeli ve bu noktada güvendiği insanlardan yardım alabilmelidir.

21 Günde Evlenme Duası Nedir?

21 Günde Evlenme Duası, çiftlerin kısa sürede evlenmelerine yardımcı olabilecek bir dua türüdür. Bu dua, birçok çiftin arzuladığı evlilik hayatına kavuşmalarını sağlamaktadır. Bu dua için öncelikle düzenli bir şekilde ibadet edilmeli ve kalp temizliği yapılmalıdır. Ardından, Allah’a samimi bir şekilde dua ederek evlenme arzusunu niyet etmek gerekmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Bu Dua Sayesinde Evlendim
21 Günde Evlenme Duası Nasıl Yapılır? 21 Günde Evlenme Duası Süreci
1. Her gün 21 gün boyunca 2 rekat namaz kılınır.

2. Namazdan sonra özel bir duayı okunur.

3. Okunan duanın ardından bir miktar sadaka verilir.

Bu 21 günlük süreç boyunca herhangi bir haram alışkanlığından uzak durulmalı ve günah işlenmemelidir. Ayrıca, dua süreci boyunca dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da sabırlı ve kararlı olmaktır.

 • Bu süre zarfında dua etmek, ibadet etmek ve okunan duaların anlamını anlamak gerekir.
 • Birçok kişi, 21 gün boyunca bu dua ritüelini yaparken, hayatlarında pozitif değişimler gözlemlediklerini belirtmektedir.
 • Bu süreçte, Allah’a güvenmek ve dua etmek, evlenmek isteyen çiftlerin arzularının gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak; 21 Günde Evlenme Duası, evlenmek isteyen çiftlere yardımcı olabilecek etkili bir dua türüdür. Ancak, dua etmek yeterli değildir. Bu süreçte sabırlı ve kararlı olmak, günah işlememek, ibadet etmek ve Allah’a güvenmek gerekmektedir. Tüm bu adımlar doğru bir şekilde izlendiğinde, evlenmek isteyen çiftlerin duaları kabul olabilir ve mutlu bir evlilik hayatına kavuşmaları mümkün olabilir.

21 Gün Boyunca Evlenmek İçin Nasıl Dua Edelim?

21 Günde Evlenme Duası, evleneceği kişiyi bulmakta zorlanan kişilere yardımcı olan bir duadır. Bu duanın 21 gün boyunca okunması gerektiği söylenmektedir. Peki, bu dua nasıl edilir? Duayı yapmadan önce, gusül abdesti alınması gerekmektedir. Daha sonra, 21 gün boyunca her gün aynı saatte dua etmek gerekmektedir.

Duanın yapılacağı yer sessiz olmalı ve kesinlikle dikkat dağıtıcı faktörlerden uzak olunmalıdır. Yapılan dua, ihlasla yapılmalı ve kalpten gelmelidir.

Dua Örnekleri:

 • Her gün aynı saatte dua edilebilir.
 • Gusül abdesti alındıktan sonra yapılmalıdır.
 • Dua yaparken dikkat dağıtıcı faktörlerden uzak olunmalıdır.
Gereksinimler Nasıl Yapılır
Gusül abdesti Alınması gerekmektedir.
Dikkat dağıtıcı faktörlerden uzak yer Sessiz ve rahat bir ortam seçilmelidir.
Kalbin ihlası Kalpten gelmeli ve ihlasla yapılmalıdır.

Dua Ederek Evlilikteki Sorunları Aşabiliriz

Evlenmek her insanın hayatında önemli bir adımdır. Ancak evlilik birçok sorun ve zorluğu da beraberinde getirir. İşte bu sorunlarla başa çıkmak için 21 Günde Evlenme Duası yapabilirsiniz.

Bu dua, evlenmek isteyen kişinin Allah’a karşı dua etmesiyle gerçekleşir. 21 gün boyunca düzenli olarak bu duayı yaparak evlilikteki sorunların aşılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Gün Dua
1. Gün “Bismillahirrahmanirrahim. Rabbena atina fid-dunya hasaneten ve fil-ahirati hasaneten ve kina azaban-nar.”
2. Gün “Allâhümme innî es’eluke bi-nûri vechikellezî enzeltehu li-beynî ve beyne hamîl-i sûretikel-muhammedî, al-lezî lehu nûru’l-esrâr: yenâlu bihi zâhiru’l-esmâr. Vesenâlu bihi en tuste’âlem-nâ-şerîfe’l-esrâr. Ve teksur bihi hâcetünâ, vel-leşifâu mine’t-tezâr.”
3. Gün “Allâhümme yâ hannânu yâ mennânu yâ fendu yâ sîmu yâ kâfî yâ hâfizhu yâ rahîmu yâ hayyu yâ kayyûmu yâ dâimu yâ nûru yâ zul-celâli vel-ikrâm es’eluke en tu’tiyanî min fadlikerazike bâtenen ve zeheven”

Bu duaları yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri düzenli ve istikrarlı olmaktır. Ayrıca yaptığınız duaların samimi ve içtenlikle yapılması da son derece önemlidir.

Duanın ardından ise sabırlı olmanız gerekiyor. Duaların etkisi zaman alabilir ve beklediğiniz sonuçları hemen görmeyebilirsiniz. Ancak kesinlikle pes etmeden sıkıntıları aşmaya çalışmalısınız.

Duanın Ardından Neler Beklemeliyiz?

21 Günde Evlenme Duası, evlenmeyi düşünen ve hayatının geri kalanını birlikte geçirmek istediği kişiyle tanışmak isteyenlerin rağbet gösterdiği bir duadır. Bu dua, içten ve samimi bir şekilde yapıldığında son derece etkili sonuçlar doğurabiliyor. Fakat dua eden kişiler, dualarının ardından neler bekleyeceklerini bilmek isterler.

Birçok insanın merak ettiği noktalardan biri, duanın ne kadar sürede etkisini göstereceği konusudur. Hemen belirtmek gerekir ki, 21 Günde Evlenme Duası, herkesin şartlarına ve hayatına göre farklı bir sürede etki gösterebilir. Kimi insanlar birkaç gün içinde istedikleri sonucu alırken, kimilerinin dua etmeye devam etmeleri gerekebilir. Bu süreçte sabırlı olmak ve inançlı bir şekilde beklemek son derece önemlidir.

21 gün boyunca sürekli olarak yapılan bir dua olduğu için, birçok kişi düzenli olarak dua etmenin ardından evlenme teklifi alacaklarına inanıyor. Ancak dua yalnızca evlenmek için doğru kişiyi bulmakla sınırlı değildir. Duanın ardından hayatın değişeceği ve her şeyin yoluna gireceği düşünülmelidir. Duanın insanın kendisinde değişim yaratabileceği ve olumsuz düşüncelerden arınmasına yardımcı olabileceği unutulmamalıdır.

Bu nedenle, 21 Günde Evlenme Duasını yapmadan önce ne istediğinizi net bir şekilde belirlemek önemlidir. Eğer sadece evlenmek istiyorsanız, sadece bunu talep etmek yerine, aynı zamanda hayatınızda birlikte paylaşmak istediğiniz değerleri ve özellikleri de belirtmelisiniz. Daha kapsamlı bir talep yapıldığında, istenen sonuçların elde edilmesi daha kolay olacaktır.

Son olarak, dua etmek önemli bir ibadet olduğu için, kişinin bu süreci nasıl yöneteceği de önemlidir. Düzenli yapılan bir duada sabırlı olunması, inançlı bir şekilde devam edilmesi ve istenen sonuçların oluşana kadar düzenli olarak yapılması gerekiyor. Bu şekilde, evliliğe adım atmak isteyen herkes, 21 Günde Evlenme Duası’nı yaparak hayatının aşkını bulabilir.

Evlilik Duaları Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Sinem K. dedi ki:

  çevremden 21 günde evlenme duası diye şeyler duymuştum araştırma gereksinimi duydum çünkü evlenmek istediğim adamla sürekli anlam veremediğim bir şekilde evliliğimize engel durumlar çıkıyordu araştırma yaparken ismail hocamın sitesine rast geldim kendisi ile iletişim kurduğumda çok doğru bilgiler verdi ve çok beyefendi birisi olduğunu anladım hani birisiyle konuşursunuz için huzur dolar ya ismail hocamda aynen o şekildeydi kendisinden allah razı olsun çok yardımcı oldu bana evliliğimiz o kadar belirsizdiki o sorunların hepsi çözüldü şimdi

 2. Fatmagül dedi ki:

  çok zor zamanlar geçiriyordum evlenmek üzereykn nişanlmdan ayrıldım internet üzerinden araştırma yaparken 21 günde evlenme duası diye bir makale gördüm detaylı bilgi almak için ismail hocamı aradım kendisi çok güzel bir şekilde durumu izah etti bana yıkılan hayallerim ismail hocam sayesinde tekrardan gerçek oldu

 3. Hatice dedi ki:

  21 günde evlenme duası diye internetten araştırırken ismail hocamın sitesini gördüm bilgi almak için kendisiyle iletişime geçtim 40 gün içerisinde etki eden bir işlemin olduğunu söyledi bana herşeyi çok güzl anlattı ismail hocam 19 günde etki gördüm işlemden allah razı olsun hocamdna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Günde Aşık Etme Duası 21 Günde Evlenme Duası 24 Saatte Aşık Etme Duası Anında Etkili Aşk Duası Aşık Etme Büyüsü Aşık Etme Duası Aşk Büyüsü Aşk Büyüsü Belirtileri Nelerdir Aşk Büyüsü Nasıl Bozulur Aşk Duası Ayırma Büyüsü

Ayırma Duası Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Nasıl Bozulur Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır Bağlama Büyüsü Nedir Bağlama Duası Etkili Aşk Etme Büyüsü Nasıl Yapılır Büyü Çeşitleri

Canbar Büyüsü Çok Tesirli Aşık Etme Duası Deli Gibi Aşık Etme Büyüsü Deli Gibi Aşık Etme Duası En Ağır Aşk Büyüsü Eşini Kendine Bağlamak İçin Dua Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır Evlenme Duası

Evlenmek İçin Dua Evlilik Büyüsü Kocanın Ağzını Dilini Bağlamak İçin En Etkili Dua Evlilik Duası Gerçek Aşk İçin Aşk Duası Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Hızlı Aşık Etme Duası Kendine Aşık Etme Büyüsü Kocayı Kendine Bağlamak İçin Tesirli Dua Kolay Aşk Büyüsü Evlenme Duaları Nasıl Yapılır

Kocayı Kendine Bağlama Duası Köpek Gibi Aşık Etme Duası Körkütük Aşık Etme Duası Kuranda Birini Kendine Aşık Etme Duası Kuvvetli Ayırma Duası Mucize Geri Döndürme Duası Papaz Büyüsü

Resme Bakarak Aşk Büyüsü Sevdiğin Kişiyi Kendine Aşık Etme Duası Sevgi Duası Soğutma Büyüsü Süryani Büyüsü Birisini Kendine Aşık Etme Duası Erkeği Kendine Aşık Etme Duası Birini Uzaklaştırmak İçin Dua https://https://askduasi.net/ Bağlama Büyüsü