İsmaiLHoca
Evlilik Duaları

Evlenme Duası

Evlenme Duası nedir? Evlenme duaları nasıl yapılır? Evlenme duaları faydaları nelerdir? Evlenme duası ile ilgili merak ettiğiniz bütün detaylar… Evlenme Duası yapmak isteyen kişiler kendilerine birini bağlayıp onunla mutlu bir hayat yaşamak isterler. Evlenme duaları yapıldıktan sonra iki kişi arasındaki engeller kalkar ve kişi mutlu bir hayat yolunda ilk adımı atar. Evlenme duaları eden kişilerin duaları genellikle olumlu bir etki oluşturur. Evlenme duaları hem çok güçlü hem de tesirli dualar arasında yer alıyor.

Bu nedenle en çok tercih edilen dualar içerisinde yer aldığı bilinmektedir. Kişiler evlenmek istedikleri kişiler için ailesinin izin vermediği durumda aradaki maddi ve manevi engelleri kaldırmak için bu duaya başvurular.  Evlenme duaları, evlenme büyüleri gibi kişilerin kaderleriyle oynanmadığı için zararlı bir dua değildir. İki kişiyi kendi kaderinde olan kişi ile evlenmek için dua eder. Dualar edilirken kişiler dikkatli olmalıdır. Bu noktada bilgi sahibi olmayan kişilerin alanında uzman medyum ya da hocalardan destek alması da tavsiye edilmektedir.

Evlenme Duası Nedir?

Evlenme Duası Nedir? Bu sorunun farklı farklı cevapları bulunmaktadır. Bu dualar evlenmek için edebilecekleri farklı farklı dualar vardır. Bu duvarlar iki kişinin birbiriyle evlenmek istediği sorun da aradaki engelleri kaldırmak için etmiş oldukları dualardır. Bu dualar toplumumuzda kabul gören hayırlı dualar arasında yer alıyor. Hem kadınlar için hem de erkekler için bu dualar edilebilmektedir. Ayrıca İslami inanca sahip olan kişiler tarafından evlilik kutsal kabul edildiği için ve evlilik toplumda önemli bir müessese olduğu için bu dualar çok sık edilir.

Duaların edilmesinde alanında uzman medyum yada hocalardan destek alınması da gerekmektedir. Destek alınması sayesinde kişiler bu duaları ederken daha detaylı daha tılsımlı sözlerle duayı doğru bir şekilde ederler. Bu duanın daha hızlı bir şekilde kabul olmasına vesile kılar. Ayrıca medyum ya da hocalardan destek alınması durumundan Kuranı Kerim’de geçen ayetleri, duaları da doğru ve tam bir şekilde etmelerine vesile kılar.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Evlenmek İçin Dua

Evlenme Duası eden kişi dua eden kişiye bağlı olarak da kabul olma süresi değişiklik gösterir. Dua edilirken kabul olmasının en belirgin özelliği ise kişinin yürekten duanın kabul olacağına inanarak yalnızca Allah’tan istemesidir. Bu niyetle edilen dualar Allah katında makbuldür ve kabul edilir. Dualar asla karşılıksız kalmaz.

Evlenme duası, Allah’a yönelen ve evlenmek isteyen kişinin niyeti doğrultusunda okunan dua olarak bilinir. Bu dualar, kalbinde dürüst ve saf niyet taşıyan kişilerin evlenme hayali gerçekleştiğinde mutlu bir evlilik yaşamasına vesile olacağına inanılır.

Evlenme duası, İslam dininde güçlü bir inançla yapıldığında, o kişinin Allah katında kabul edilecek dualardan biridir. Bu duaların okunması, sadece evlilik hayallerinizin gerçekleşmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda manevi olarak da sizi mutlu eder.

Pin

Evlenme Duası Nasıl Yapılır?

Evlenme duası nasıl yapılır? Sorusunun farklı farklı cevapları da bulunmaktadır. Bu duayı yapan kişi evlenmek istediği kişi ile engelleri kaldırmak için bu duayı eder. Bu dua toplumumuzda kabul gören bir duadır. Ayrıca bu dualar bekar olan erkek ve kadınlar için edilmektedir. Bu dualar edilirken İslam inancı olan kişiler tarafından çok sık edilmektedir. İslami toplumlarda evlilik önemli bir müessese olarak kabul edilir.

Ayrıca Evlenme duası edilirken kişiler alanında uzman olan kişilerden destek alarak daha detaylı bilgi edinirler. Bu şekilde duanın doğru bir şekilde edilmesini öğrenirler. Duaların Salih niyetli ediliyor olması önemlidir. Alanında uzman medyum yada hocalardan destek alırken duanın edilme şeklini öğrenirler ve yanlış dua etmezler. Yanlış dua etmemek de bu süreci değiştirecektir. Ayrıca dua ederken kişilerin Salih niyetli olması en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Yanlış edilen dualar kişilerin hayatında geri dönüşü olmayan bir yola sürükleyebilir. Bu noktada kişilerin uzman kişilerden destek alması faydalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Evlenmek ve Mutlu Bir Yuva Kurmak İçin Okunacak Dualar

Evlenme Duası Faydaları

Evlenme duası faydaları, bu dualar evlenmek isteyip evlenemediğini düşünen kişilerin kısmetini açar. Evlenmek için yapılan dualardır. Ayrıca bu duayı etmek isteyen kişilerin öncelikle bu konuda yeterli bilgiye sahip olması gerekir. Dikkat etmeleri gereken noktalar da bulunmaktadır. Bu duaların etkisi çok kuvvetlidir. Evlenme duası, etkisini çok kısa sürede gösterirken kişiler kendileri için hayırlı bir kısmet bulduklarını fark ederler.

Bu duayı eden kişilerin niyetleri de çok önemlidir. Ayrıca duanın etki etme süresi ortalama 40 günü bulmaktadır.  Bu duayı eden kişiler sabırla beklemelidir ve duaların kabul olmaması durumunda kesinlikle isyanı düşmemelidir. Çünkü kabul edilmeyen dualara karşılık Allah katında farklı hediyeler bulunmaktadır. Ancak kişilerin evlenme duaları hakkında gerekli bilgiye sahip olmaması durumunun alanında uzman medyum yada hocadan  destek alması da önemlidir.

Evlenme Duası Nasıl Edilir?

Her insanın hayatında bir kez olsun evlenme hayalleri kurduğu göz ardı edilemez bir gerçektir. Ancak bu hayallerin gerçekleşmesi için Allah’ın izni gerekmektedir. Peygamberimiz (s.a.v.) hazretleri de evlenmenin hayırlı olduğunu söylemiştir. Dolayısıyla evlenmek isteyen bir kişi, evlenme duası okuyarak hayallerine kavuşmayı hedefleyebilir.

Evlenme duası okumak için öncelikle en uygun zamana karar verilmesi gerekmektedir. İyi bir zaman seçildiğinde ise dua okunacak kişi öncelikle abdest almalıdır. Daha sonra, “Ya Allah, Ya Rahim, Ya Kadir, Ya Kerim” şeklinde niyet ederek başlanır. Ardından 1 defa Fatiha suresi, 1 defa Ayet-el Kürsi ve 3 defa İhlas suresi okunur.

Sonrasında ise “Ya Fettah, Ya Razzak, Ya Rahman, Ya Rahim” gibi Allah’ın güzel isimleri okunarak dua edilir. “Yarabbil alemin! Bana kalbimi evlât-ı Asaf ile indirerek, beni kendi emr-i Sâdâtına muvaffak eyle ki istikbal hayatım daha da genişleyip kalbime ferahlık verilsin. Eğer evlilik benim için hayırlıysa bana bir eş nasip et. Ya Habib, huzurunda aciz varlığımı kabul et, bana yardım et ve beni gözü aydın, gözü karanlık, ayakta durgun, ayakta titreyen, cahil de olsam, alim de olsam, zengin de olsam, fakir de olsam, tavizsiz olduğum şeyler de olsa, taviz yapması gerektiğim şeyler de. Senin birliğine, senin sevgine, senin bağışına, senin affına sığınmaktayım.”

Dikkatinizi Çekebilir ;  Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Okunan duaların sonunda, eğer Rabbimiz nasip edecekse hayırlı bir eşle mutlu bir evlilik süreci geçirilecektir. Ancak dua edilirken önemli olan sadece evlenmek değil, hayırlı bir eşle evlenmektir. İnşallah Rabbim hayırlı dualarımızı kabul eder ve hepimiz mutlu bir evlilik süreci geçiririz.

Evlenme Duası Hangi Durumlarda Okunur?

Evlenme Duası herkesin hayatında bir kez dahi olsa defalarca okuduğu bir duadır. Peki ama hangi durumlarda okunur? İlk olarak, evlenmek isteyen kişiler tarafından dua edilir. Dua, evlenmeyi kolaylaştırır ve Allah’ın izniyle karşınıza en uygun eşi çıkarır. Ayrıca evliliği yolunda sorunlar yaşayan çiftler de dua edebilirler. Evlenme Duası, evliliklerindeki sorunları giderecektir.

Bir diğer durum ise, evlilik düşüncesi bile olmayan ancak hayatının bir noktasında evlenmek isteyen kişiler de Evlenme Duası okuyabilirler. Belki de hayatınızın aşkına henüz tam manasıyla hazır değilsinizdir ya da maddi sorunlarınız vardır. İşte böyle durumlarda dua ederek evlenme yolunda engellerin kaldırılmasını ve sizi bir adım ileriye taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle Cuma günleri, Allah’ın rahmetinin en çok olduğu zamandır. Bu nedenle bu günlerde Evlenme Duaları okumanın daha fazla faydası olacaktır. Ayrıca, Evlenme Duasının yanında Ayet-el Kürsi, Felak Suresi ve İhlas Suresi gibi duaların da okunması gerekmektedir. Bu dualar, Evlenme Duasının etkisini artıracak ve çabalarınızın boşa gitmemesine vesile olacaktır.

Ve son olarak, Evlenme Duasının okunması sadece evlenmek isteyenler için değil, evlenmiş olanlar için de son derece önemlidir. Evliliğinizin mutlu geçmesi için dua ederek, Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Unutmayın ki dua, en güçlü silahtır ve Allah duaları kabul edendir.

Evlilik Duaları Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.