İsmaiLHoca
Dualar

Sevgi Arttırma Duası

Sevgi Arttırma Duası ; Sevgi, bir canlının karşısındaki varlıklara hissettiği sevme duygusudur. Sevmenin birçok çeşidi vardır. Bir insan bir ağacı sevebilir, kuşu sevebilir, evini sevebilir ve başka bir insanı da sevebilir. Sevgi her insanın içerisinde muhakkak var olan bir duygudur. Bu sevginin en güçlü türü de bir insanın başka bir insanı sevmesidir.

Bu sevgi başta hoşlantı, ilerisinde de aşk olarak adlandırılabilir. İnsanın başka bir insana karşı duyduğu sevgi her zaman karşılıklı olmayabilir. Yani o kişi severken karşısındaki insan daha az sevebilir ya da hiç sevmeyebilir. Sevgi her zaman karşılıklı olacak diye bir şey yoktur fakat karşılıksız olan sevgi, bu sevgiyi hisseden kişinin canını çok yakabilir.

Sevgi Uyandırmak İçin Ne Yapılabilir?

Sevilen kişinin de seven kişiyi aynı oranda sevmesi hep çok güç olan bir durumdur. Karşı taraf seven kişiyi ya ondan az ya da hiç sevmeyebilir. Bu durumda seven taraf genelde üzülmeye mecbur kalır. Seven kişinin yoğun duygularına ek olarak karşı taraf için merhamet, hayranlık ve iyi niyet gibi duyguları da uyandırır. Peki bu bahsettiğimiz sevgiyi karşı taraf için de arttıracak bir şey var mıdır?

Birinin size sevgi duyması için onu yeterince tanımanız ve onun sevgi duyacağı kriterlerde olmanız gerekir. Her insanın fiziksel ve karakteristik puanlaması ya da daha doğrusu tercihleri olabilir. Ne oranda bu tercihlere uygun bir insan olunursa karşı tarafın hoşlanma ve sevgi besleme ihtimali de o oranda artacaktır. Aynı zamanda bir insan diğer insanın hep en çok doğal hallerine sevgi besler. Yapmacık bir biçimde başlayan ilişkiler bir aşamadan sonra sevgisizlik nedeniyle bitecektir. Yani hem onun istediği gibi hem de doğal biri olduktan sonra eğer hala sevgisinden bir değişiklik yoksa sorunun kaynağı başkadır.

Sevgi Arttırma DuasıPin
Sevgi Arttırma Duası

Her Şeye Rağmen Sevgisinin Artmamasının Nedenleri?

Bir insanın sevebileceği her özelliğe sahip olan, aynı zamanda yapmacık ve acımasız da olmayan birini eğer sevmiyorsa o zaman sorunun kaynağı başkadır. Bazı kişiler daha önce sevdikleri kişiden zarar gördükleri için herhangi başka bir kişiyi daha sevmekten çekinirler.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Boy Uzatma Duası

Bazı kişiler de daha öncesinden sevdikleri kişiyi henüz unutamadıkları için başkasına kapı aralamak istemezler. Kimi insanlar da hiç durmadan sevgili değiştirmeye odaklıdır bu gibi kişiler sevgi bağı kurmak istemez. Bunun gibi pek çok nedenden dolayı sevgi hissetmeyebilir.

Pin

Karşıdaki Kişide Sevgi Var Ama Az

Özellikle sevgili olan kişilerin katlanamayacağı konulardan biri, bir tarafın diğer tarafı çok severken bir tarafın bu ilişkiyi hiç ciddiye almamasıdır. Bunun dışında az sevmesi de çok seven kişiyi üzebilecek durumlardan biridir.

Bu gibi durumlarda çok seven kişi karşısındaki kişinin duygularını arttırmak isteyebilir. Kimse, kimseye durduk yere çok büyük bir aşk ve sevgi besleyemez. Bu nedenle diğerine kıyasla daha fazla seven kişi hep biraz daha yıpranacaktır. Denenen her yol denendikten sonra karşı tarafın sevgisi artmıyorsa pek çok ilişki bitebilmektedir.

Sevgiyi Arttırmak İçin Yapılabilecek En Etkili Şey Nedir?

Bir insanın sevgisini arttırmak ya da onda olmayan bir sevgiyi başlatıp arttırmak kolay olmayan bir şeydir. Onu çok iyi tanımak, onun istediği gibi biri olmak bile bazı durumlarda çok yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple eğer birini çok seviyorsanız ve onun da sizin onu sevdiğiniz gibi sevmesini istiyorsanız o durumda sevgiyi arttırma duası adı verilen duayı yapabilirsiniz.

Sevgiyi Arttırma Duası Nedir?

Sevgiyi arttırma duası olarak isimlendirdiğimiz dua diğer tüm dualar gibidir. Bu duanın farkı içerisinde sevgiliye tesir edebilecek güçlü kelimelerin olmasından kaynaklanmaktadır. Sevgiyi arttırma duası temelde birden fazla şekilde kişilerin karşısına çıkabilir fakat bunların arasında da çok etkili olan birkaç tane dua vardır. Sevgiyi arttırma duası, dua olduğu için büyü ve ritüel gibi değil tamamen rahmanidir.

Dua Nedir Ve Sevgiye Etkisi Nasıl Olur?

Sevgi, hayatımızın sadece romantik ilişkilerle sınırlı olmadığı bir şeydir. Sevgi, ailemiz, dostlarımız, evcil hayvanlarımız ve hatta yabancılarla kurduğumuz kısa bağlar gibi birçok alanda kendini gösterir. Ancak bazen bu sevgi bağları zayıflayabilir veya tamamen kopabilir. Bu durumda Sevgi Arttırma Duası gibi dualarla yardım almak mümkündür.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Aşk İçin Duha Suresi

Sevgi Arttırma Duası, Tanrı’nın yardımıyla sevgi, dostluk, saygı ve sadakati arttırmak için yapılan bir duadır. Bu dua, sevgi bağlarınızı güçlendirmek, sevdiklerinizle aranızdaki boşlukları doldurmak veya başkalarıyla yeni bir ilişki kurmak istediğinizde size yardımcı olabilir.

Sevgi Arttırma Duası, sadaka verme, ibadet etme ve hayır işleri yapma gibi iyi davranışları içerebilir. Bu duayı yaparken, içtenlikle kalbinizden geçenleri Tanrı’ya ileterek, sevgiye açık olmanızı isteyebilirsiniz. Etkisi, kişiden kişiye değişebilir ama yapılan bu dua sevgiye kapıları aralayabilir.

Hangi Şartlar Altında Sevgi Arttırma Duası Yapılabilir?

Sevgi Arttırma Duası, insanların sevgi ve saygılarının artması için yapılan dualardır. Bu duaların yapılabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır. İlk olarak, şartların uygun olması gerekmektedir. Yani yapılacak olan dua için gerekli şartların oluşması gerekmektedir.

İkinci olarak, manevi bir hazırlık yapılması gerekmektedir. Yani, yapılacak olan duanın anlamını ve önemini bilmek, niyetini doğru belirlemek gibi hazırlıklar yapılmalıdır. Ayrıca, samimi bir kalple dua edilmesi de büyük önem taşımaktadır.

Üçüncü olarak, uygun bir ortamda yapılması gerekmektedir. Yani, gürültüden uzak, sakin ve huzurlu bir ortamda duaların yapılması daha uygun olacaktır. Ayrıca, çevredeki insanlar da bu duruma saygı göstermelidir.

Hangi Dualar Sevgi Bağlarını Arttırmak İçin Etkili Olabilir?

Sevgi, hayatımızın en önemli duygularından biridir. İnsanlar arasındaki iletişimde, ilişkilerin kurulmasında ve devam ettirilmesinde sevgi oldukça önemlidir. Ancak, zaman zaman sevgi bağları zayıflayabilir ve ilişkilerde sorunlar ortaya çıkabilir. Sevgi bağlarını arttırmak için birçok yöntem bulunsa da, dualar da bu konuda oldukça etkilidir.

Sevgi bağlarını arttırmak için yapabileceğiniz dualar arasında en popüler olanı “Sevgi Arttırma Duasıdır. Bu dua, sevgi enerjisi yayan bir yapıya sahiptir ve sevgi bağlarının güçlenmesine yardımcı olur. Bu duayı yaparken, sevgi enerjisi hedeflenen kişiye doğru yollanır ve sevgi bağları güçlendirilir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası

Bunun yanı sıra, hangi duaların sevgi bağlarını arttırdığına dair birçok inanç ve uygulama vardır. Özellikle evlilik, aile ilişkileri ve aşk hayatında sevgi bağlarını güçlendirmek isteyenler, dualarla birlikte yaşamlarına anlam katmaktadır.

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme inni es’elüke bi rahmetikelleti vas’at külle şey’in en tec’ale külle şey’in li min hübbike ve li min ta’atike ve minel muhabeti ente yardühü ve sülika fih.”
  • “Bismillahirrahmanirrahim. Yâ vedûd! Kalbimi sevginle, şefkatinle, merhametinle doldur. Üzerimizdeki sevgini arttır. Sevdiklerimle aramızda sevgi bağlarını güçlendir ve bizleri ayrılıktan koru. Amin.”
  • “Ya Rabbi! Sevgi bağlarımızın kuvvetlenmesi ve sevgimizin artması için yardım et. Bizleri sevgiyle ve huzurla doldur. Sevdiklerimizin yanında mutlu ve huzurlu olmamızı nasip et. Amin.”

Sevgi dolu bir hayat için, duaların gücünden yararlanabilirsiniz. Sevgi bağlarını güçlendirmek için bu duaları yaparken, aynı zamanda sevgi dolu bir yaşam için çaba sarfetmeniz de oldukça önemlidir. Sevgiyle yaşarken, hayatınızda daha fazla mutluluğu ve huzuru yakalayabilirsiniz.

Dualar Kategorimizde ilgili makaleleri okuyabilirsiniz dikkatinizi çekecek bir çok yazımız bulunmakta.

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.