İsmaiLHoca
Bağlama Duaları

Bağlama Duası Yapılışı

Bağlama Duası Yapılışı

Bağlama duaları yüz yıllardır umutsuz kişiler tarafından sevdikleri kişilere yapılan bir tür duadır. Bu dua ile birlikte sevdiği kişinin kendine bağlanması beklenilir. Bu durumun gerçekleşmesi için ise Bağlama Duası Yapılışı çok iyi olması gerekir. Aynı zamanda Bağlama Duası Yapılışı ile birlikte okunacak dua ve söylenilecek sözlerin doğru olması gerekmektedir. Aksi taktirde insanların beklentileri bu dua ile karşılanmayacaktır.

Bağlama duası yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır ve bu önemli noktalara dikkat edilmediği taktirde yapılan dua kabul olmaz. Özellikle bu noktalara dikkat edilmemesi durumu kişilerin duaları kendileri yaptığında göz önüne çıkmasıdır. Veya kendileri yaparken bir başka kişiden yardım almadan yaptığında göz önüne çıkan hatalardır. Bu hatalar doğrultusunda yapacağınız bağlama duası kabul olmayacaktır öncelikle bu durumu adınız gibi bilmeniz gerekmektedir.

Daha sonrasında her zaman bu ve buna benzer dua yaptıracakken bir bilenden yardım almanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Örneğin bir hoca ile iletişime geçerek bu hocadan yardım veya destek alabilirsiniz. Bu destek sonrasında ise yağacağınız bağlama duasının etkilerini sonuna kadar göreceksinizdir.

Bağlama Duası Yapımı

Zor ve kolay göreceli bir kavramdır örneğin bir soru çözeceksiniz ve o konu hakkında hiç bilginiz yok ise bu soru size çok zor gelir. Fakat başka bir kişi gelir ve o konu hakkında bir bilgiye sahiptir ve sonucunda bu soruyu çözer. Bu kişi açısından ise bu soru çok kolaydır. Yani zorluk ve kolaylık kişiden kişiye değişen kavramlardır. Bağlama Duası Yapımı ise aynı şekildedir.

Bağlama Duası YapılışıPin
Bağlama Duası Yapılışı

Bilenler tarafından çok kolaydır. Bilmeyen kişiler ise çok zordur derler. Bağlama Duası Yapımı hakkında bilgiye sahip olan kişiler zaten bilgiye sahip oldukları için bu tarz duaları yapacaklardır. Gelelim bağlama duası yapımında hiçbir bilgiye sahip olamayan kişilere. Bu kişilerin tek başına bir bağlama duası yapması neredeyse imkansızdır. Çünkü hiçbir şekilde bilgiye sahip değillerdir ve bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Bu bilgilenmeyi ise hocalar yapmaktadır. Yani eğer ki bağlama duası yapmak istiyor ve yeterince bilgiye sahip olmadığınızı biliyorsanız destek almak amacıyla bir hoca ile iletişim kurabilirsiniz. Sadece destek amacıyla düşünmeyin bu yolda hocalar her türlü yardımı sağlamaktadır. Örneğin bir bağlama duasını siz yapamadığınız taktirde hocalar bağlama dualarını sizlerin yerine yapmaktadırlar ve bu dua sonucunda yine hiçbir olumsuz bir durum söz konusu olmaz. Sonucunda ise çok sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamış olursunuz.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Erkeğe Yapılan Etkili Bağlama Duası

Bağlama Duası Yaptırmak

Az önce hocalardan destek alarak bağlama duası yapabilir, eğer yapamıyorsanız ise Bağlama Duası Yaptırmak için hocalara danışabilirsiniz demiştik. Bu gibi konularda ne kadar bilgili olursanız olun her zaman bir durum hakkında danışabileceğiniz bir hocanız olması gerekmektedir. Eğer duayı yaptığınızda kabul olmadığında Bağlama Duası Yaptırmak için hoca arayacağınıza, zaten destekçiniz olan hocanıza giderek boşa zaman kayıp etmemiş olursunuz.

Bağlama Duaları Yaptırmak

Günümüzde birçok kişi Bağlama Duaları Yaptırmak isterler. Bunun nedeni ise yeterince acı çekmesidir. Aşk duygusunda yeterince acı çekmiştir, derbeder olmuştur ve artık dayanamıyordur. Bu yüzden Bağlama Duaları Yaptırmak isteyen kişiler hocalar ile kontak kurup bilgi edinirler. Daha öncede sizlere söylediğimiz gibi her ne kadar bir hocaya lazım olunsa da bağlama duası yaparken. Bu hocaları bulurken dikkat etmeniz gerekmektedir. Bulduğunuz hocanın güvenilir bir kişi olduğuna ve çok iyi bir hoca olduğuna kanaat getirebilmelisiniz. Çünkü gerçekten bu sektörde çok fazla dolandırıcı hoca vardır ve bu hocalar ile karşılaşmanızı asla istemeyiz.

Bağlama İçin Okunan Dua

İnternet üzerinde dualar hakkında en çok aranan veriye baktığımızda Bağlama İçin Okunan Dua ilk sıralarda gelmektedir. Bu Bağlama İçin Okunan Dua araştırmasına bakarak birçok söylenilmesi mümkündür. Örneğin bu tarz araştırmaları yapan kişiler bilgisiz ve internette bulunan duaların kendi durumlarına uymayacağının farkında değillerdir. Yani internet üzerinde bulduğunuz her duayı denemeye kalkmayın çünkü doğru bir yol değildir bu olay.

Sadece ve sadece hocaların verdiği duaları yapmanızı ve önemsemenizi öneriyoruz. Hocalar dışında birinden duyduğunuz duayı, internette bulduğunuz duayı asla yapmamanızı öneririz. Çünkü her ne kadar sonucu kötü olmasa da bu tarz dualar tutmayacaktır ve tutmamasıyla birlikte sizlere umut verecektir. Tutmadığı taktirde ise hayalleriniz yıkılacak ve daha çok üzüleceksinizdir.

Bağlama Duasının Anlamı Ve Önemi

Bağlama Duası yapmak, Türk kültüründe olduğu gibi İslam kültüründe de sıkça yapılan bir dua çeşididir. Bu dua, bazı amaçlar için yapılır. Fakat bilinmesi gereken Bağlama Duasının anlamı ve önemidir. Bu dua yapılırken amaç sadece dileklerin kabul edilmesi değil, manevi bir bağın oluşmasıdır. Bu yüzden Bağlama Duası yaparken içtenliğin ve samimiyetin ön planda olması gerekmektedir. Aksi takdirde, yapılan dua amacına ulaşmaz.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Aşk ve Bağlama Duaları Okumak İstiyorum

Bağlama Duasının anlamı, dileklerin kabul edilmesi için Allah’a yapılan bir duadır. Bu dua, aynı zamanda manevi güç ve yardım istemesi için de yapılmaktadır. Kişinin içinde bulunduğu durum ne olursa olsun, Bağlama Duası yaparak kendisine bir yol çizebilir.

 • Bağlama Duası yaparken sakin olunmalıdır.
 • Samimi bir niyet ve içten bir kalp ile dua edilmelidir.
 • Rahatsız edici faktörlerden kendinizi uzak tutun.

Bağlama Duası, insan açısından çok önemlidir. Duanın kabul olması için içten bir kalp ve samimi bir niyet şarttır. Allah’ın izni ile kabul olan bu dua, birçok fayda sağlar.

Bağlama Duası Yapılışı Amaçları
1- Açlık ve susuzluk
Bismillahillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fil ardı ve lâ fissemâi ve huves-semîul alîm. (3 defa okunacak)
– Düşmanlardan korunmak
Hasbunallahu ve nimel vekil.
2- Zor zamanlarda
Bismillahil lezi la yedurru mea’ismihi shey’un fil arzi velâ fis semâi ve huvessemiul alim (70 kere okunacak)
– İş kaybı
Lâ ilahe illallahül halîmul kerîm, lâ ilahe illallahü rabbiüs semâvati vel ardı vellezî aleme’l gaybe ve şehâdeti innallahü alâ külli şey’in kadîr

Bağlama Duası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bağlama duası yapmak ruhsal bir derinleşme ve manevi bir yolculuk olarak kabul edilir. Bu nedenle öncelikle ruh hali düzenlenmeli ve yüce varlığın huzurunda saygıyla durulmalıdır. Bağlama Duası yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında ise en önemlisi, duanın niyetle yapılmasıdır. İçten ve samimi bir şekilde yapılan dua, duaların kabul olması için oldukça önemlidir.

Bağlama Duası yapılışı için ise öncelikle doğru zamanda ve doğru yerde yapılması gereklidir. İş, okul gibi yerlerde ya da aceleci bir şekilde yapılan dua, kişinin iç dünyasında asla bir etki yaratmayacaktır. Ayrıca dua sırasında dinlenen müziklerin de kişinin huzurunu bozacak ritimlerde olmamasına dikkat edilmelidir.

 • Dua yaparken beden duruşunun doğru olması büyük önem taşır.
 • Dua sırasında ellerin açık ya da kapalı tutulması tamamen kişisel tercihlerle belirlenir.
 • Dua ederken gözlerin açık ya da kapalı olması fark etmez ancak bir noktaya veya bir yere odaklanmak kişinin enerjisini toplamasına yardımcı olabilir.

Bağlama duası yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise duaların bakış açısıdır. Kişi sadece kendi iç dünyasındaki isteklerini dile getirmez, aynı zamanda uzaktaki insanların mutluluğunu ve dünyanın barışını da dualarına dahil edebilir. Böylece, ulvi bir bağlantı kurmak kişinin manevi yolculuğunu daha derinleştirebilir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Ayetel Kürsi ile Bağlama Ritüeli Nedir?

Bağlama duası yapmanın kişinin kendisi için yarattığı faydaları arasında ise iç huzurun artması, stresin azalması ve enerjinin pozitif yönde toplanması vardır. Sürekli arayış içinde olan insanlar için dua etmek, kendilerini daha iyi hissetmelerine ve hayattaki amacını daha net görmelerine yardımcı olabilir. Dua büyük bir enerjidir ve doğru yapılan her dua, içinde barındırdığı güçle kişinin yaşamında farklılıklar yaratabilir.

Bağlama Duası Faydaları Ve Etkileri Nelerdir?

Bağlama duası, birçok kişi tarafından manevi açıdan oldukça önemli sayılan bir dua türüdür. Bu dua, hem beden hem de ruh sağlığı için oldukça faydalıdır.

Bağlama duasının faydaları

 • Bağlama duası, kişinin ruh halinde olumlu bir etki yaratır ve olumsuz düşünceleri azaltır.
 • Bağlama duası, kişinin strese bağlı olarak yaşadığı sıkıntıları azaltır ve huzur verir.
 • Bağlama duası, beden sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Düzenli olarak yapıldığında, kan dolaşımını hızlandırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca, kalp ve akciğer fonksiyonları üzerinde de olumlu etkileri vardır.
 • Bağlama duası, kötü enerjilerden ve olumsuz düşüncelerden korunmak için de oldukça etkilidir. Yapılan dua sayesinde, kişinin çevresindeki olumsuz etkiler azalır ve daha pozitif bir ortam oluşur.

Bağlama Duasını Hangi Amaçlarla Yapabiliriz?

Bağlama Duası: İnsanların zor günlerinde ve sıkıntılı anlarında yapmış oldukları özel dualardan biridir. Yapılan bu dua kişinin kendisine ya da sevdiklerine şifa, güç, kuvvet, huzur ve bereket getirmesi amaçlanır. Ancak bağlama duası yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Bu hususlar duaların kabul edilmesi açısından önemlidir.

Bağlama duası yapılacağı zaman öncelikle bir niyet belirlemek gerekir. Niyet kişinin hangi konuda ya da ne amaçla dua edeceğinin belirlenmesidir. Kişi niyet ettiği zaman bağlama duasının etkisi daha fazla artacak ve dualar kabul edilecektir. Bu aşamada kişinin kalbi tamamen temiz ve samimi olmalıdır.

 • Bağlama duası yapmak için kişi abdestli olarak yapmalıdır.
 • Dualar genellikle çiftçi, işçi, öğrenci, ev hanımı, esnaf gibi sınıflar tarafından sıkça yapılmaktadır.
 • Bağlama duası yapılacağı zaman önceden belirlenmiş bir zaman dilimi seçilmelidir. Bu günler genellikle Cuma günü ya da güneşin doğuşu saatinde yapılmaktadır.

Bağlama duası yapılmadan önce okunacak duaların hatimleri de bilinmelidir. Dualar okunduktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin kalbi temiz ve samimi olmalıdır.

Bağlama Duası Yapılışı
Dualar Okunacak Zikirler
Salavat-ı şerife Subhanallah, Elhamdülillah, Allahu Ekber
İstigfar duası La ilahe illallah, Astaghfirullah, SubhanAllah
Özel niyet ile dua etme O Allah! Kendi katından rahmet ederek bana kalbime imanı tamamlayacak ölümü nasip et.

Bağlama Duaları Kategorimizde  ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.