İsmaiLHoca
Büyü

Cinler Alemi

Cinler Alemi

Cinler Alemi

Cinler Alemi insanlar aleminden ayrılarak kendi türü ve sınıfı içinde değerlendirilmektedir. Cinler ateşten yaratılan, birçok farklı şekle ve surette bürünme özellikleri olan varlıklardır. Ruhani varlıklar olarak da tanımlanır. Büyü uygulamalarında da adı sıklıkla geçen varlıklar olmaktadır. Cinler çok eski dönemlerden itibaren dünyada var olan varlıklardır. Cinlerin evlenme durumu da insanlara benzerlik göstermektedir.

Cinler kötülük yapan varlıklar olarak algılanmadan başka bir tanım içerisinde ve doğru bilgilere ulaşılarak tanımlanmalıdır. Cinler insanlara benzer olarak iyi ve kötü olarak tanımlanarak isimler almaktadır. Kötülük yapmaya çalışan cinler olduğu kadar iyilik yapmaya çalışan cinlerde bulunmaktadır. İnsanlar aşırı korku duygusu içinde olduğu zamanlarda cinlerin onlara zarar verme olasılığı daha yüksek olacaktır. Korkudan ve fazla olarak aşırıya kaçılan duygulardan arınarak yaşamaya çalışmak daha faydalı olacaktır.

Cinler Alemi birçok farklı din içinde de ruhani olarak da bir varlık olarak geçmektedir. İslam mitolojisi içinde ise gözle görülmeyen, kötü ve iyi olarak da sınıflara ayrılarak yaşayan ve uzun dönemler boyunca yaşayan varlıklar olmaktadır. İnsanlar cinlerin adının her söylendiği zaman kendisine musallat olmadı korkusu ile hareket etmektedir ancak unutulmaması gereken bir nokta günlerin insanlara musallat olması için çok kötü ve nefse düşkün olması gerekmektedir. İnsanların dünya hayatına önem vermesi, arzularının artması, kötü olanı istemek ve yapmak da cinlerin musallat olma nedenleri arasında yer almaktadır.

Cinlerin Özellikleri

Cinlerin Özellikleri arasında yaratılışında ateş ve hava karışımı olduğuna inanılan varlıklardır. İnsanlar gibi iki gruba ayrılır. Evlenme durumu da insanlara benzer bir özellik olmaktadır. İstenilen bir kişinin suretine ve bedenine sahip olma özellikleri bulunmaktadır. Kontrol etme ve irade merkezleri bulunmaktadır. İyi ve kötü olarak farklı birçok eylem ve davranış içinde insanlara benzer bir özellik sergilemektedir. Cinler uzun ömürlü ve çok fazla yaşayan varlıklardır. Aşırı hızlı hareket etmektedir. Takip edilmesi, görülmesi ve duyulması gibi durumlar yoktur.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Süryani Büyüsü

Cinlerin Özellikleri arasında yaratılışlarında akıl ve şuur özelliği de yüklenerek yaratılmıştır. Varlıkları her dönem içinde rahatlıkla hissedilen, görülmeyen ancak var olduğuna inanılan ruhani varlıklardır. Kafir ve Müslüman olan cinler de bulunmaktadır. Yaptıkları tüm davranışlardan sorunlu tutulmaktadır. İnsanlar gibi doğarlar ve büyürler ve aynı zamanda da evlenerek çoğalan varlıklar olmaktadır. Birçok özelliği açık olarak insanlarla aynı olmaktadır. Bu nedenle insanlar haklarında sıklıkla araştırma yapmaktadır.

Cinler AlemiPin
Cinler Alemi

Cinler Alemi Kuran’da

Cinler Alemi Kuran’da nasıl geçtiği, nasıl bahsedildiği ve özellikleri hakkında bilgiler bulunup bulunmadığına dair tüm bilgilere internet üzerinden ulaşım sağlayabilmek kolaydır. Peygamberler zamanında birçok günün peygamberlerin birçoğu ile görüştüğü bilgisi de yer almaktadır. Kuran içerisinde cinler ile ilgili birden fazla ayet bulunmaktadır. Cinlerle istenildiği zaman görüşmenin mümkün olduğuna dair inancı olanlarda bulunmuştur. Faydalı ve zararlı olarak ayrılan cinler insanlar gibi kötülük ve iyilik yapması şeklinde de tanımlanır. Hayırlı ve faydalı olan cinlerle buluşmak, görüşmek ve onlarla konuşmak gerekmektedir.

Cinler Alemi Kuran’da farklı şekillerde ve bilgiler içinde yer alarak gelmektedir. Özellikle peygamberlere musallat olması, birçok peygamber ile farklı zamanlarda görüşmesi gibi hususlarda bulunmaktadır. İnsanlar cinler işe görüşebilir ve onlarla konuşabilir ancak bu tür durumlar yetenek ve önseziye dayalı olmaktadır. Kişi kendisi için hayırlı olan bir istek içinde cinlerden yararlanmak istemektedir ve bu nedenle de cinleri eşlerinden ayırmadan, soğukluk ve uzaklaştırmada kullanmaya başlamıştır.

Kuran’da Cinlerin Özellikleri

Kuran’da Cinlerin Özellikleri arasında farklı peygamber zamanında asi ve kötü olan cinlerin kontrol altına alındığı durumundan bahsedilmektedir. Cinler gaybı bilmeyen varlıklardır. Kuranda cin kelimesi ayetler arasında da sürekli olarak geçmektedir. İnsana zarar veren ve yararlı olanları hakkında da bilgiler bulunmaktadır. Cinler insanlar gibi çoğalma özelliklerine sahiptir. Yaşam süreleri kimi zaman 700 ile 1000 yıl arasında olmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Güzellik Büyüsü Nedir? Güzellik Büyüsü Nasıl Yapılır?

Kuran’a Cinlerin Özellikleri ve hangi tanımlar içimde geçtiğine dair bilgilere ulaşmak adına birçok soru sorulmaktadır. Kuran kitabımızda cinler ile ilgili olarak birtakım bilgiler bulunmaktadır. Cinler işe insanlar benzerlik gösteren varlıklardır ancak yaratılışında itibaren farklı zaman aralıklarında ve farlı şekillerde yaşamaya başlamıştır. Cinlerden korku duymak, endişe etmek ve panikle adını anmamak için insanlar büyü çaba harcamaktadır. Cinler zararlı ve yararlı olarak ayrılır. Özellikle zararlı olanlarından uzak durulmalı, yanlış uygulamalar ile cin musallat edilmemelidir.

Büyü Kategorimizde ilgili bir çok makaleyi inceleyerek okuyabilirsiniz.

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.