İsmaiLHoca
Dualar

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Hangi Duaları Okumalıyız?

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Hangi Duaları Okumalıyız?

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Hangi Duaları Okumalıyız sorusu sağlığınızın sorunsuz olması için önemlidir. Sağlık günlük yaşamı idame ettirmek için büyük önem taşır, bu bakımdan sağlık yerinde olmazsa hayatta hiçbir şey tam anlamıyla gerçekleştirilmez. Bazen büyük hastalıklar bazen de küçük hastalıklar tüm keyfi yerle bir edebilir. Bu durumda da paranın ve kazanılan malların hiçbir önemi kalmaz. Sağlık ve hastalık Allah’tan olduğu için sağlık için çeşitli dualar okunabilir.

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Hangi Duaları Okumalıyız sorusuna yanıt vermek için bu konudaki duaların nasıl etki ettiğini bilmek önemlidir. Bazı dualar sağlık açısından doğrudan etkili olur. Özellikle hastalıklara karşı korunmak, sorunları gidermek ve tedavi süreçlerini kısaltmak için bu duaları okuyabilirsiniz. Bu dualar alanında ilim sahibi olan hoca tarafından da belirlenebilir. Bu sayede etkileri çok daha yüksek ve tesirli olacaktır. Allah tüm duaları duyan ve kabul edendir. Ancak doğru zamanda ve doğru duayı okumak büyük önem taşır.

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Okunacak Duaların Önemi

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Okunacak Duaların Önemi manevi olduğu kadar fiziksel olarak da kendinizi iyi hissetmeniz açısındandır. Dualar Allah ile doğrudan konuşmanın yöntemidir ve doğru şekilde dua edildiğinde Allah’a bir adım daha yakınlaşırsınız. Her duanın bir adabı ve usulü vardır bu yüzden de duaların üzerinde dikkatli ve özenli şekilde durulması gerekir. Sağlık ve hastalıklar Allah tarafından verildiği için hastalık durumunda Allah’a karşı dua etmek o hastalığın tedavisinin de Allah tarafından verileceğini kabul etmek demektir. Kişinin Allah’a sığınması ve şifa dilemesi için bu duaların önemi çok büyüktür.

Dikkatinizi Çekebilir ;  12 Saatte Geri Getirme Duası

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Okunacak Duaların Önemi ayrıca her zaman kötülüklerden uzak durmak ve temiz bir kalbe sahip olmak açısından da yararlı olur. Kişinin kendini iyileştirmesi, bir an önce rahatlaması ve manevi anlamda huzur bulması için bu duaları okumak büyük yararlar sağlar. Özellikle bir an önce iyileşmek için kişinin sürekli olarak bu dualardan yararlanması hastalığa teslim olmadığını ve hastalıkları aşmak açısından da motive edecektir.

Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Hangi Duaları Okumalıyız?Pin
Sağlığımızın Yerinde Olması İçin Hangi Duaları Okumalıyız?

Hasta Olanlar İçin Dua Etmenin Önemi

Hasta Olanlar İçin Dua Etmenin Önemi Allah’ın sunacağı şifayı elde etmek için önem taşır. Dua edildiğinde Allah’a çok daha yakın oluruz. Allah ile konuşmak ve ondan taleplerde bulunmak için dua edildiğinden hastalık gibi zor zamanların da daha kolay şekilde geçmesi için dualardan yararlanılmalıdır. Bu dualar Allah tarafından işitilecek ve kişiye hem sabır hem de şifa ihsan olacaktır. Sadece kendisi hasta olanlar için değil aynı zamanda hasta yakını olanlar için de duaların önemi çok büyüktür. Allah, şifası olmayan hastalık vermediği için yakını hasta olanlar bolca dua ederek kişinin şifasına kavuşmasını sağlayabilir.

Hasta Olanlar İçin Dua Etmenin Önemi aynı zamanda kişinin rahatlaması, psikolojik olarak da huzur bulması açısından önemlidir. Özellikle hastalık dönemlerinde rahatlama ve kötü düşüncelerden uzak durmak önemli olduğundan bolca dua edilerek kötü düşüncelerden kurtulmak olanaklı hale gelecektir.

Hastalıklardan Korunma ve Kurtulma Duası Nedir?

Hastalıklardan Korunma ve Kurtulma Duası Nedir sorusuna yanıt vermeden önce her duanın Allah katında etkili olabileceği bilinmelidir. Bunun yanında bazı dualar hastalık anlarında çok daha çabuk tesir ederler ve doğrudan hastalıkların giderilmesi için yardımcı olurlar. Önemli olan bu dualara böylesi anlarda daha çok önem vermektir.

Hastalıklardan Korunma ve Kurtulma Duası Nedir için birden fazla yanıt verilebilir. Bu dualar hastalık süresince özellikle sabah ve akşam olmak üzere bolca okunmalıdır. Uzman medyum hocanın da desteği ile birlikte hasta tarafından okunacak dualar şu şekildedir;

Dikkatinizi Çekebilir ;  Sabır Duaları Nelerdir?

“Bismillahil hayyil kayyumid daimil kahirillezi halakal eşya-e külleha keyfe şa-e bi kudretihi ve halaka ademe bi azametihi ve nufeha fihi min ruhihi fesecedet lehü melaiketü ves semavati vel ardı ve emeraha bi iradetihi festevmseket bi celalihi fesübhanehü la ilahe illa hüvel melikül ma’büdü muhricül eşya-i minel ademi ilel vücudi a’zimü aleyküm eyyetühel ervahır ruhaniyyetil ebraris sakinüne tahte arsil melikil cebbari bizzelleti vel vekari la ilahe illa hüvel vahidül kahharül cailüne felekil kameris seyyarüs sairüne bi seyeranihil mütesarrifüne fi efalihi aksemtü aleyküm billahi ve

azametihi vel arsi ve rifatihi vel kürsiyyi ve siatihi ve Cibril ve vechetihi ve Mikail ve emanetihi ve İsrafil ve nefhatihi ve Azrail ve kabdatihi ve bi ismillahil azimil a’zamüd daimi ala külli nefsin bima kesebet ves sahidi aleyha bima amilet fe bi hakkihi aleyküm eduküm measirel ervahir ruhaniyetiz zahirine ecibu da’veti vakdu haceti vahduru makami ve şemmu duhneti bi hakki ma aksemtü bihi aleyküm elvahan elvahan elacele elacele essaate essaate bi hakki leyahimin leyalağvin leyafürin leyarüsin leyaruğin leyaruşin leyaşelşin. Ecib Ya Rukyail ve ente Ya Müzhib Bi hakki Leyahimin Ecib Ya”

“Cebrail ve ente Ya Mürreh. Bi hakkı Leyalağvin Ecib Ya Semsemail ve ente Ya Ya Ahmer bi hakki Leyfürün Ecib Ya Mikail ve ente Ya Burkan Bi hakki Leyruşin Ecib Ya Sarfeyail ve ente Ya şemhures bi hakki Leyrugin Ecib Ya Anyail ve ente Ya Ebyad bi hakki Leyrusin Ecib Ya Kesfeyail ve ente Ya Meymun bi hakki Leyaselsin ve bi hakki nurul envari ve sirril esrari ve malikül melikü zil celali vel ikrami la ilahe illa hüvel kadiril muktediri ecibü bi hakki bi hakkil vahidil ahad

Dikkatinizi Çekebilir ;  4444 Salatı Tefriciye Duası Kaç Günde Okunmalı?

Bi mehmehubin mehmehubin zil lutfil hafiyi bi sa’saın sa’saın zin nuri vel beha-i vel kemali vel cemali Ya Allahü bisehsehubin sehsehubin zil izzis şamihillezi lehül azametihi vel Kibriya-i Ya Allahü Ya Allahü Ya Allahü bi mehlehubin helheyubin heyberuşin heybeduşin elerkiyazin ellezi lehü nurun fevka kulli nurin ecibu bi hakki ma’melehaşin kudeme kuddüsün ellezi sahharal bahra li musa bin imran zin nuri alemul esrari ve ma fi zulumatil bihari tevekkelu bi hakki ma aksemtü bihi aleyküm b ikada-i haceti ve hiye”

Dualar Kategorimizde ilgili makaleleri okuyabilirsiniz.

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.