İsmaiLHoca
Dualar

Gerçekleşmesi İmkânsız Hacetler İçin Dualar

Gerçekleşmesi İmkânsız Hacetler İçin Dualar

Gerçekleşmesi İmkânsız Hacetler İçin Dualar konusu sık sık araştırılmakta ve merak edilmekte olan bir konudur. Sonuçta, her zaman isteklerimiz ve dileklerimiz vardır. Bu hayattan hiçbir şey istemiyorum düşüncesinde olmak tamamen imkansızdır. Öyle ya da böyle, doğduğumuz ilk andan itibaren her zaman bir şeyler isteriz. Yeni doğmuş bir bebek bile doğumdan itibaren anne sütüyle beslenmek ister ve bunun için ağlar. İhtiyaçlarımız çok çeşitlidir.

Kimi karnını doyurmak ister, kimi istediği okula gitmek ister, kimi sevdiği kişiyle evlenmek ister, kimisi istediği işi ister. Bazıları dünya kadar zengin olmak ister, bazıları sağlığını geri ister. Bazen ulaşılması zor durumlar vardır. Herkes bir şekilde yeterli paraya sahip olmak ve konforlu bir yaşam sürmek ister. Zenginlik birçok insanın hayalidir. Bu noktada da hacetler ve dualara başvurulur. Rabbimiz hiçbir kulunu kovmaz. Kul sorar ve ister, Rabbimiz verir.

Gerçekleşmesi İmkânsız Hacetler İçin Dualar noktasında İslam’da her şeyin hayırlısını dilemek esastır. Namaz kılmak ve duaları kabul etmek için de kurallar ve düzenlemeler vardır. Allah kulunu asla kovmaz, onun için en hayırlısının olmasını ister. Kullarımız bunu bilmeli ve ona göre dua etmelidir. Bu dualar edilirken son derece sabırlı olarak ve inanarak dua edilmelidir. Buna ek olarak kişiler dualarının kabul olmasını içtenlikle istemelidir. Namaz kılarken, namazın şartları yerine getirilmeli, kural ve düzenlemelere uyulmalıdır.

İstek ve Dileklerimiz İçin Dualar

İstek ve Dileklerimiz İçin Dualar sonsuz dileklerimizin olduğu bu dünyada sığındığımız dualardır. Örneğin üniversiteye giriş sınavı gençlerimizin kabusu oldu ve mezun olduktan sonra iyi bir iş bulma hayali haline geldi. Okulu bitirmiş ve bir işi olan birinin hayatına almak için doğru kişiyi bulma arzusu vardır. Doğru insanı bulduktan sonra ise uygun bir ev hayali kurulur. Bu zor dünyada harçsız borçsuz bir ev inşa etmek, borcunu en iyi şekilde ödemek, güzel bir ev, araba gibi temel ihtiyaçları desteklemek çoğu zaman mümkün değildir. Sağlıklı ve mutlu bir çocuk sahibi olmak olarak düşünebileceğiniz birçok dilek, hayal ve istek vardır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti

Öncelikle Allah’tan sadece güzel ve sağlıklı bir yaşam için dua edebileceğimiz, her geçen günün bir önceki günden daha huzurlu ve daha mutlu olabileceği bir hayat vermesini istemeliyiz. Rabbimiz hiçbir samimi olmayan duayı kabul etmez. Bize ve sevdiklerimize hayırlı olmasını dileyen her dilek ve her dua Allah’ın izniyle gerçekleşir. Rabbim bize duası kabul edilen salih kullardan olmayı nasip ederse, giderilmeyen hiçbir ihtiyacımız kalmaz.

İstek ve Dileklerimiz İçin Dualar sayesinde sonsuz dilekler denizimizdeki dileklerin gerçekleşmesine olanak tanınır. Bu dualar evde rahat bir şekilde okunabileceği gibi deneyimli medyumlar ve hocalar tarafından da okunabilmektedir.

“Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah. Rabbi la tezerni ferden ve ente hayrül varisin. Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah. Rabbenağfir lena ve li ıhvaninellezine sebekuna bil iman. Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah. Rabbenasrif anna azabe cehenneme inne azabeha kane ğarama. Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah. Ve kul rabbirhamhüma kema rabbeyani sağıyra. Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah. Fe se yekfikehümüllahü ve hüves semiy’ul alim. Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah. Ya hayyü ya kayyumü ya zel celali vel ikram* Bi rahmetike ya erhamer rahimiyn.”

“Yasin vel kuranil hakim. İnne keleminel mürselin. Ala sıratın müstakım. Tenzilül azizir rahim. Litünzira kavmen ma ünzira abaühüm fehüm gafilün. Lekad hakkal kavlü ala ekserihim fehüm la yü’minun. İnna cealna fi a’na kıhim ağlanen fehiye ilel ezkani fehüm mukmehun. Vecealna min beyni eydihim seddev ve mim halfihim sedden feağşeynahüm fehüm la yübsirun. Bismillahhirrahmanirrahim. Izaca enas rullahi velfeth. Veraeyten nase yedhulune fi dinillahi efvaca fesebbih bi hamdi rabbike vestağfirhü innehü kane tevvaba. Bismillahirrahmanirrahim. Nasrun minallahi ve fethun karibün ve beşşiril mü’minin.”

Gerçekleşmesi İmkânsız Hacetler İçin DualarPin
Gerçekleşmesi İmkânsız Hacetler İçin Dualar

Duanın Faziletleri ve Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifleri

Duanın Faziletleri ve Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifleri sayesinde tüm dilek ve isteklerin gerçekleşme ihtimali daha çok artmaktadır. Bu dua ve hadislerin etkilerinin yanı sıra bunları okumak Allah’a daha yakın olmamızı, kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlamaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Ritüel Neden Yapılır?

Duanın Faziletleri ve Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifleri son derece önemlidir. İşte bu yüzden Allah, O’na dua etmemizi, yani O’na olan bağlılığımızı arz etmemizi ve hanedanın büyüklüğü karşısında güçsüz ve zor durumda oluşumuzu bunları okuyarak kendisine bildirmemizi istiyor. Dünyadaki hayatın mucizesini ve bizi bu hayatta yarattığı için O’na minnettarlığımızı ifade etmemizi emrediyor. Öte yandan müminler, bütün bunların yanında, inkar buhranı içindeyken, Allah’ın hidayeti için dua etmeli ve şükretmelidirler.

Gerçekleşmesi İmkansız Hacetler İçin Salaten Tüncina

Gerçekleşmesi İmkansız Hacetler İçin Salaten Tüncina okumak Bizi Allah’a ve dine daha yakın hissettirir. Bilinç ve erdem olarak; Peygamberimiz, salavat getirmeyi esas olarak Muhammed (as)’a dayandırmıştır. Onu peygamberimiz saymak, günahlarımızı bağışlamasını Yüce Allah’tan dilemek, iyi kullar olmak, bela ve kötülüklerden korunmak, ihtiyaçlarımızın giderilmesini istemek ve hayatımızın devamını dilemek için Salaten Tüncina okumayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Gerçekleşmesi İmkansız Hacetler İçin Salaten Tüncina okuyarak hayalini kurduğumuz tüm dileklerin gerçekleşmesine fırsat verebiliriz. Gönlümüzü çok daha rahat tutabilir böylelikle de kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Salaten Tüncina sayesinde girdiğimiz sınavlarda başarılı olabilir, istediğimiz evi satın alabilir ve hatta hayırlı bir eş ile evlenebiliriz.

“Allâahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncinâ biha min cemıil ehvâali âfât, ve takdi lenâ bihâ cemi’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemi’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ a’ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât, min cemi’il hayrâti fi’l hayâati ve ba’del memâat.

Dualar Kategorimizde ilgili makaleleri okuyabilirsiniz dikkatinizi çekecek bir çok yazımız bulunmakta.

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Günde Aşık Etme Duası 21 Günde Evlenme Duası 24 Saatte Aşık Etme Duası Anında Etkili Aşk Duası Aşık Etme Büyüsü Aşık Etme Duası Aşk Büyüsü Aşk Büyüsü Belirtileri Nelerdir Aşk Büyüsü Nasıl Bozulur Aşk Duası Ayırma Büyüsü

Ayırma Duası Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Nasıl Bozulur Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır Bağlama Büyüsü Nedir Bağlama Duası Etkili Aşk Etme Büyüsü Nasıl Yapılır Büyü Çeşitleri

Canbar Büyüsü Çok Tesirli Aşık Etme Duası Deli Gibi Aşık Etme Büyüsü Deli Gibi Aşık Etme Duası En Ağır Aşk Büyüsü Eşini Kendine Bağlamak İçin Dua Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır Evlenme Duası

Evlenmek İçin Dua Evlilik Büyüsü Kocanın Ağzını Dilini Bağlamak İçin En Etkili Dua Evlilik Duası Gerçek Aşk İçin Aşk Duası Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Hızlı Aşık Etme Duası Kendine Aşık Etme Büyüsü Kocayı Kendine Bağlamak İçin Tesirli Dua Kolay Aşk Büyüsü Evlenme Duaları Nasıl Yapılır

Kocayı Kendine Bağlama Duası Köpek Gibi Aşık Etme Duası Körkütük Aşık Etme Duası Kuranda Birini Kendine Aşık Etme Duası Kuvvetli Ayırma Duası Mucize Geri Döndürme Duası Papaz Büyüsü

Resme Bakarak Aşk Büyüsü Sevdiğin Kişiyi Kendine Aşık Etme Duası Sevgi Duası Soğutma Büyüsü Süryani Büyüsü Birisini Kendine Aşık Etme Duası Erkeği Kendine Aşık Etme Duası Birini Uzaklaştırmak İçin Dua