İsmaiLHoca
Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar bulunduğunuz yere bolluk ve bereket getirmek için size yardımcı olur. Ancak önemli olan bu duaların hangilerinin olduğunu bilmek ve doğru şekilde tayin etmektir. Aynı zamanda duaların okunması için de gerekli olan zamanın doğru şekilde ayrılması gerekmektedir. Duaların okunma vakitleri de yapacakları tesir açısından büyük önem taşır. Esasında dua etmek için herhangi bir zaman ayrımı yoktur ve günün her anında dua edebilirsiniz. Ama kuşluk vakti ya da yatsı sonrasındaki vakitler duaların çok daha tesirli olduğu anlardır.

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar pek çok konuda istenebilir. Evin içindeki rızkın çoğalması, işinizin artması, bereket bulmak veya işyerinin satışlarının çoğalması için bu dualardan yararlanabilirsiniz. Eğer para kazanıyorsanız paranızın korunması için de bu duaları kullanabilirsiniz. Bu sayede elinizdeki paranın daha çok bereketi olacak ve doğru şekilde kullanabilirsiniz.

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Neler Yapılmalı?

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Neler Yapılmalı sorusuna öncelikle dualar şeklinde yanıt vermek gerekir. Her insan rahat yaşamayı ister ve bunun için de elinde tuttuğu paranın önemi büyüktür. Özellikle günümüzde yaşam koşullarının sağlanması, rahat edilmesi gibi konularda bolluk ve bereket herkes tarafından arzu edilir durumdadır.

“Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz Allahümme ya Latifu ya Allah ya Kerimu ya Allah ya Ganiyyu ya Allah ya Fettah ya Allah ya Rezzak ya Allah Allahumme rabbena enzil aleyna maideten mines-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke verzukna ve ente hayrur-razigîn Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz Allahümme ya Latifu ya Allah ya Kerimu ya Allah ya Ganiyyu ya Allah ya Fettah ya Allah ya Rezzak ya Allah Allahumme rabbena enzil aleyna maideten mines-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke verzukna ve ente hayrur-razigîn.”

Dikkatinizi Çekebilir ;  Gerçekleşmesi İmkânsız Hacetler İçin Dualar

Bu bakımdan Bolluk ve Bereketin Artması İçin Neler Yapılmalı sorusuna duaların okunması gerektiği şeklinde yanıt verilir. Dualar kendisine verilecek olan nimetler için Allah’a karşı bir tür şükürdür ve daha fazlasının gelmesi için taleptir. Doğru şekilde dualar yapıldığında Allah’ın bunun karşılığını vermesi mümkündür. Kişinin kazancını doğru şekilde yönetmesi, har vurup harman savurmaması için bu dualar kendisine hem kontrol hem de kazancını çok daha iyi şekilde yönetmesi için dirayet verecektir.

 

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek DualarPin
Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar Nelerdir sorusu için farklı dualardan söz etmek mümkündür. Dua edilmesi için vakit ayırmak, doğru zamanı yakalamak ve içten bir şekilde dua etmek çok önemlidir. Bunun yanında iş yaşamında her zaman dua etmek için doğru zamanı bulmak pek olanaklı olamayacağı için iş yerinde de dua için doğru zamanlama yapılması gerekir. Allah tarafından peygamber efendimize bu konuda uyarı yapılmış ve duanın ancak doğru zamanlarda yapılırsa bir karşılığının olabileceğinden bahsedilmiştir. Bunun yanında hem peygamberimiz hem de İslam alimleri dualar konusunda müminlerin doğru şekilde yaklaşım sergilemelerinin de önemli olduğuna işaret etmiştir.

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar Nelerdir sorusuna gelince çok farklı dualardan yararlanabilirsiniz. Bu dualar düzenli olarak okunduğunda sonuçlarını görebilirsiniz. Ancak duaların hangi koşullarda geçerli olduğunu da göz önünde tutmalısınız. Örneğin kötü kazanç elde ediyorsanız yapacağınız duaların etkisi olmayacaktır. Bu yüzden bereketinizin artması için kazancınızın da doğru olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda çok para kazandığınız halde iyilik yapmaya bu kazancı harcamıyorsanız yine kazandığınız paranın bereketi olmayacak ve büyük kayıplar yaşayacaksınız demektir. Bolluk ve bereket arttırmak için şu duaları okuyabilirsiniz;

Dikkatinizi Çekebilir ;  Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

“Elhamdü lillahillezi men veseka bihi lem yekün ileyye. Ve kulil hamdülillahillezi lem yettehiz veleden ve lem yekün lehü şerikün fil mülki ve lem yekün lehü veliyyün minez zülli ve kebbirhü tekbira. Allahü ekber Allahü ekber la ilahe illallahü vallahü ekber Allahü ekber ve lillahil hamd. Ve sübhanallahi bükraten ve esila. Hasbünallahi ve ni’mel vekil. Ni’mel mevla ve ni’men nasir. Ğufraneke rabbena ve ileykel masir. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Ve sallallahü ala seyyidina Muhammed in ve alihi ve sahbihi ecmein. Allahümme ya alimes sırrı venneca ve ya kaşifed durrü vel belva icalli min emri ferecen ve mahracen birahmetike ya erhamer rahimin.

Allahümme lekel hamdü ve ileykel müşteka ve entel müsteanü ve aleyket tükelani ela ilallahi tasirül umur. Feseyekfikehümullahü ve hüves semiul alim. Ve sallallahü ala seyyidina Muhammed in ve alihit tayyibinet tahirin. Vel hamdülillahi rabbil alemin. Ya Allah Ya Allah Ya Allah Ya Rabbi Ya Rabbi Ya Rabbi eselüke bismikel azimül muazzamü en terzukni rizkan halalan tayyiben ve veleden salihan bi rahmetike ya erhamer rahimin. Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente halakteni ve en abdike ve ena ala ahdike ve va’düke ma süteta’tü euzü bike min şerrima sana’tü ebuüleke bini’metike aleyye ve ebuü bizenbi fağfirli zünübi fe innehi la yağfirüz zünübe illa ente bi rahmetike ya erhamer rahimin.

Bu duayı da sabahları okumalısınız;

“Allâhümmerzuknâ rizkan halâlen tayyıben bilâ keddin vestecib duâenâ bilâ reddin ve neûzü bike anil fedîhateynil fakri ved dîni sübhânel müferrici an külli mahzûnin ve ma’mûmin sübhâne men ceale hazâinihü bi kudretihi beynel kâfi ven nûni İnnemâ emruhu izâ erâde şeyen en yekûlelehü kün feyekûn. Fe sübhânellezî biyedihi melekûtü külli şeyin ve ileyhi türceûn. Hüvel evvelü minel evveli vel âhirü ba’del âhiri vez zâhirü vel bâtınü ve hüve bi külli şeyin alîm. Leyse ke mislihi şeyün fil ardı velâ fis semâi ve hüves semîul alîm. Lâ tüdrikühül ebsârün ve hüve yüdrikül ebsâra ve hüvel latîfül habîr. Vel hamdülillâhi rabbil âlemîn.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Dua ile İnsan Huzur Bulur mu?

Allahümme Rabbe’s-semâvâti’s-seb’i Rabbi’l-Arşi’l-Azîmi, Rabbenâ ve Rabbe Külli şey’in Münzile’t-Tevrâti ve’l-İncîli ve’l-Kur’âni Fâli-ki’l-Hebbi Vennevâ. Eûzü bike min şerri külli şey’in ente âhizün binâsiyetihî, ente’l-Evvelüfeleyse kableke şey’ün ve ente’l-Âhirü feleyse ba’deke şey’ün ve ente’z-Zâhirü feleyse fevkake şey’ün ve ente’l-Bâtınü feleyse dûneke şey’ün. Akdi anni’d-deyne ve ağni mine’l-fakri.”

Dualar Kategorimizde ilgili makaleleri okuyabilirsiniz.

Not: Bu makale içerisinde bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

dermanhoca

ismail hoca namı değer derman hoca sizlere en doğru bilgiyi aktarmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden değerli bir hoca. Alanında uzmanlaşmış bir çok kişiye fayda sağlamış bir zattır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.